Domowe sposoby na wybielanie skóry


Z różnych powodów skóra może przyjąć mało atrakcyjny ciemnawy koloryt. W takim przypadku najłatwiej byłoby ją rozjaśnić z pomocą specjalistycznych zabiegów, jednakże jako że nie każdego na nie stać, zawsze pozostaje jeszcze uciec się do zastosowania pewnych domowych metod, które również bywają bardzo skuteczne. Wybielanie skóry Poznań przeprowadza się między innymi z pomocą witaminy C oraz wszelkich zawierających ją produktów. Na rozjaśnienie blizn dobrze zadziała także ocet jabłkowy, a nawet… najzwyklejsza soda oczyszczona, którą każda kobieta powinna trzymać w kuchni, bo jest ona wykorzystywana przy licznych domowych zabiegach pielęgnacyjnych i sprawdza się w nich naprawdę świetnie.

Mimo wszystko na pierwszy ogień warto wypróbować zabieg z cytryną. Ważne jest to, by testować go na skórze raczej zimą lub ewentualnie późną jesienią, czyli wtedy, gdy nie ma się zbyt dużej styczności ze słońcem, albowiem podczas rozjaśniania naskórka i jednoczesnej ekspozycji na silne promienie może dojść do powstania kolejnych trwałych przebarwień, czego na pewno nikt by nie chciał. Opcjonalnie skórę należy zabezpieczać przy pomocy bardzo wysokich filtrów ochronnych. Pięćdziesiątka powinna być taką podstawą przy wykonywaniu jakichkolwiek zabiegów mających na celu rozjaśnienie bądź wybielenie buzi albo innej partii skóry.

Na początek, aby nie przegiąć ze zbyt silnym działaniem na skórę, cytrynową kurację warto rozpocząć od dodawania kilku kropel soku z cytryny do stosowanych w danej chwili produktów – najlepiej peelingów do twarzy albo masek, czyli czegoś takiego, czego używa się sporadycznie. Wybielanie skóry Poznań musi trochę potrwać. Jeżeli natomiast chce się, by te efekty pojawiały się nieco szybciej i nie odczuwa się specjalnych podrażnień w wyniku dodawania cytryny do masek i peelingów, pewną ilość cytrynowego kwasku można też dodać do toniku bądź hydrolitu. Warte uwagi są też wszelkie gotowe kosmetyki zawierające witaminę C. Ogólnie rzecz biorąc jest to jedna z lepszych substancji na rozjaśnienie i lekkie wybielenie naskórka.