Kurtyny PCV


Czym jest kurtyna do chłodni?

Zacznijmy od tego, czym jest kurtyna do chłodni. Jest to wykonana z pasów PCV kurtyna, która pomaga utrzymać w chłodni odpowiednie warunki – ogranicza uciekanie zimnego powietrza z pomieszczenia oraz dostawanie się ciepłego, z zewnątrz.

Dlaczego kurtyna do chłodni jest dobrym rozwiązaniem?

Należy zacząć od tego, że kurtyny PCV świetnie utrzymują wymaganą temperaturę w pomieszczeniu. PCV świetnie chroni przed przenikaniem temperatur, a paski nachodzą na siebie tak, że nie powstają pomiędzy nimi szczeliny. Powstaje więc bariera, niepozwalająca na przenikanie temperatur. Ponadto PCV bardzo dobrze wytrzymuje niskie temperatury, dlatego też nie pęka oraz jest elastyczne, mimo trudnych warunków.

Pierwszym wnioskiem, jaki nasuwa się, kiedy myślimy o paskach PCV w przejściu, zamiast drzwi jest łatwość w przechodzeniu. Pracownicy nieustannie wchodzą i wychodzą z chłodni – kurtyny PCV zapewniają im komfort, że podczas ciągłego opuszczania chłodni i wracania do niej, nie przyczynią się do znacznego podwyższenia temperatury.

Warto również dodać, że instalacja kurtyny PCV oraz jej konserwacja jest bardzo wygodna. Paski można dowolnie przycinać, ponadto w przypadku zużycia, nie trzeba wymieniać całości – wystarczy wymienić tylko te pasy, które uległy zniszczeniu. Do konserwacji kurtyny PCV zalicza się jedynie jej mycie – wodą z detergentem.

Niepodważalną zaletą kurtyny PCV jest również fakt, że poza nieprzepuszczaniem temperatur, dobrze również izoluje od dźwięków. W chłodni mogą panować nieustanne rozmowy pracowników bądź odgłosy maszyn. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie będą one słyszalne po wyjściu z pomieszczenia.

Oczywistą zaletą jest również fakt, że kurtyny PCV, ograniczając uciekanie chłodnego powietrza, ograniczają również uciekanie pieniędzy z portfeli właścicieli chłodni. Niektóre źródła podają nawet, że używanie kurtyny PCV, pozwala zmniejszyć koszty zużycia energii nawet o 50%.

Należy wspomnieć, że kurtyny PCV produkowane są w różnych kolorach. Jeżeli więc zależy nam na tym, by pasowały do wystroju, możemy na przykład wybrać taką, w kolorze zielonym. Jeżeli natomiast nie podobają nam się takie kolorowe akcenty, możemy postawić na przezroczystą, co dodatkowo wpuści więcej światła do pomieszczenia i pozwoli na ograniczenie sztucznego doświetlania.

Kurtyna chłodnicza: https://ekranypcv.pl/