Pracodawco, czy znasz swoje obowiązki?


Posiadanie własnej firmy wielu ludzi postrzega jako najdogodniejsze rozwiązanie w kwestii własnej kariery. Bycie własnym szefem, brak konieczności raportowania i przygotowywania sprawozdań dla kogoś, praca „na własną rękę” i na własny rachunek. Plusów niewątpliwie jest sporo, jednak każdy kij ma dwa końce i trudności z pewnością także się znajdą.
Bycie pracodawcą często wygląda tak, że w pracy jesteśmy 24/dobę. Ponadto nakłada na przedsiębiorcę sporo obowiązków, których powinien pilnować. Sprawy księgowe i kadrowe nierzadko przywracają o zawrót głowy, zwłaszcza jeśli firma zatrudnia więcej niż kilkanaście osób. Posiadanie dobrej księgowej to podstawa.
Umiejętność zarządzania zespołem, weryfikowania powierzanych obowiązków i odpowiedniego motywowania do pracy to także sztuka.

Jeśli jesteś pracodawcą, czeka na Ciebie szereg obowiązków do wypełnienia.
Przyjmując nowego pracownika, należy zadbać o kilka niezbędnych formalności. Jednym z nich jest szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
Nie jest koniecznością posiadanie własnego inspektora bhp w miejscu pracy. Wiele jest osób w tym zawodzie, które prowadzą własną działalność gospodarczą i przeprowadzają szkolenia wstępne, czy okresowe po wcześniejszym umówieniu.

Zadbaj o pracownika – kurtyna paskowa do drzwi